БДЮТ Мелітопольської районної ради Запорізької області

Наш БДЮТ

Днем народження нашого закладу позашкільної освіти ми вважаємо 10 січня 1971 року. Саме з цієї дати згідно наказу Мелітопольського районного відділу освіти № 2 від 14.01.1971 року розпочав свою діяльність Мелітопольський районной Будинок піонерів. Протягом років назва нашого закладу змінювалась. У 2012 році зі змінами у Статуті наш заклад отримав назву:

Будинок дитячої та юнацької творчості
Мелітопольської районної ради Запорізької області

(далі БДЮТ).

У своїй діяльності ми керуємось такими основними нормативними документами:

1. Законом України "Про освіту";
  2. Законом України "Про позашкільну освіту";
  3. Положенням про позашкільний заклад;
  4. Статутом БДЮТ та ін.

Наш заклад є структурним підрозділом відділу освіти Мелітопольської районної державної адміністрації Запорізької області. Специфікою роботи БДЮТ є те, що всі гуртки нашого закладу працюють на базі закладів загальної середньої освіти Мелітопольського району. Співпрацюючи з адміністрацією цих  закладів, вже протягом багатьох років створюються необхідні умови для отримання дітьми додаткових знань, умінь та навичок з обраних ними видів діяльності.

Навчання в БДЮТ здійснюється диференційовано відповідно до індивідуальних можливостей, інтересів, нахилів, здібностей вихованців з урахуванням їх віку, психофізичних особливостей, стану здоров'я та побажань.

Головною метою діяльності закладу позашкільної освіти є створення умов для творчого, інтелектуального, духовного та фізичного розвитку дітей та підлітків у вільний від навчання час, задоволення їх освітніх потреб шляхом залучення до н ауково-експериментальної, дослідницької, технічно-конструкторської, художньої, декоративно-прикладної, еколого-натуралістичної, туристсько-краєзнавчої та інших видів діяльності.

Термін навчання у гуртках обумовлюється специфікою їх діяльності та навчальними програмами.

За останні роки спостерігається тенденція до зростання кількості гуртків, розширення напрямків їх діяльності та кількості вихованців, які бажають отримувати додаткові знання та вміння з улюбленої справи:

2014/2015 н.р. – 55 гуртків, 1306 учнів;

2015/2016 н.р. – 57 гуртків, 1370 учнів (через максимальне збільшення кількості дітей у багатьох гуртках – до 25 чоловік);

2016/2017 н.р. – 58 гуртків, 1395 вихованців;

2017/2018 н. р. – 61 гурток, 1456 учнів;

У 2018/2019 році у закладі працюють 62 гуртка, а 1465 хлопчиків та дівчаток мають змогу займатись улюбленою справою та розвивати свої нахили, таланти і здібності.

Напрями діяльності гуртків БДЮТ у 2018-2019 навчальному році:

художньо-естетичний

туристсько-краєзнавчий